Witam wszystkich w pierwszej odsłonie naszego nowego cyklu  „Auto – Moto  czyli Marynarz na kołach „.

Nazywam się Jacek Nowak, mam 51 lat z czego 51 spędziłem na rożnych kółkach: od plastikowych do All Terrain  Goodridge 4X4. Spróbuję dźwignąć  tę kolumnę ku powszechnemu zadowoleniu. Założenie jest następujące: ja piszę o motoryzacyjnych pasjach, moich własnych jak i moich kolegów, a także o tym co mnie ciekawi, ale również i o tym co mnie nie ciekawi. Wy komentujecie moje materiały, włączacie się w dyskusje, a także opowiadacie o swoich pasjach, historiach i przygodach. W ten prosty sposób  kolumna zatętni życiem, a my mamy nadzieje  pomóc komuś w:  wyborze auta, motocykla, czy nawet w naprawie?

Sam przez lata  zmieniłem całe stadko motocykli, od motorynki do Harleya-Davidsona 113 cali, samochodów było ciut mniej  jako, że pasjonatem motocykli jestem. Lubię w maszynach dłubać. Ba! Nawet bardziej niż lubię. Jestem typowym „Greasy Monkey”. Zbudowałem w życiu kilka motocykli  z silnikami Harleya, miałem okazje pojeździć i „pogrzebać” również w innych  markach, chociaż Harley jest chyba najbardziej wdzięcznym motocyklem do przeróbek.

Od lat jestem miłośnikiem aut z dużymi silnikami na zasadzie „In cubic inches we trust”, niestety w dzisiejsze Europie preferowane są małe silniczki z różnego rodzaju doładowaniem. O tym jednak będziemy pisać w rubryce Moje AGD ( jeśli taką założymy:)

Tak sie dziwnie splotło w moim życiu zawodowym, że 24 lata temu  zostałem marynarzem. Sam nie wiem  jak udało mi sie wytrzymać te wszystkie lata bez wstęgi czarnego asfaltu pod kołami 🙂 Może dlatego ze pływałem tylko zimą?

Zatem z doświadczenia znam tematy rozmów w mesie, na wachcie czy przy piwie w portowym barze. Sami wiecie że samochody i d…… eeee znaczy programy Magdy Gessler to główne tematy.